Žešovas (Rzeszów) – nepravažiuokite pro šalį!

Pirmą kartą išgirdus, kad visam savaitgaliui važiuojame į Žešovą, suabejojau ar iš viso verta gaišti laiką kai Lenkijoje yra tiek daug vertu dėmesio vietų. Ir bučiau padariųsi didžiulę klaidą jeigu atsisakyčiau tos kleionės. O kad visgi tų abejonių turėjau, suorganizavau sau verslo kelionę (jeigu bus jau taip neįdomu, tai bent jau ilgai atidėdamus reikalus sutvarkysiu).

Na ką gi, dar kartą įsitikinau, kad Lenkija tai šalis, kuri sugeba nustebinti.

Turgaus aikštė – nuo čia turi prasidėti kelionė po Žešuvą. Jau nuo XIV a. tai buvo miesto širdis, kur vyko gyvenimas nuo ryti iki vakaro. Beje, įdomus faktas, ant trupučiuk pašonėje stovinčios rotušės kadaise kabėjo varpas, kurio rytynis suskambėjimas atidarinėjo prėkybą, o vakarinis – skelbės jos pabaigą. Šiandien, be abejo, Turgaus aikštė tai vieta į kurią sueina visi keliai ir dieną ir naktį.

Neverta skubėti – aikštėje yra pilna kavinių ir restoranų ir kiekvienas tikrai ras ką nors savo skoniui. Pobuvio metu teko apsilankyti Lord Jack (Rynek 4) ir Folk (Rynek 20). Abidvi vietas drąsiai rekomenduoju. Na o kavai – mane sužavėjo kavinė su labai tinkančių šiai vietai pavadinimu “Po woli cafe” (kavinė “Lėtai).

Turgaus aikštė slepia dar vieną įdomybę – Požeminį turistinį rūsių maršrutą. Įėjimas čia pat – Turgaus aikštėje, kelionė su gidu trunka apie valandą ir prasideda maždaug kas valandą. Ekskursijos metu nusileisite į 10 gilumą, praeisite 15 koridorių ir pamatysite net 25 rūsis. O visas maršrutas yra net 396 m ilgio! Dėl ekskursijos anglų kalba verta pasiteirauti tame pačiame pastate esančiame turizmo informacijos centre. Bilieto kaina suagusiam – vos 6,50 zł, jaunimui – 4,5 zł, o vaikams iki 5 m. – nemokamai.

Porą žingsnių nuo Turgaus aikštės ir prieš Jumis bus vienas mažiausių bei “vaikiškiausių” muzieju – “Muzeum Dobranocek”. Net sunku parinkti teisingą vertimą, bet labiausiai tinkamas turbūt būtų “Priešmiego pasakų muziejus”. Fantastškas pavadinimas, ar ne manote? 🙂 Nedideliame plote surinkti visi visiems geri multikai – jų istorija, pliušiniai žaislai, knygutės, figurėlės ir, aišku, veikia kino salė kur galima visą dieną žiūrėti multikus! Kaina – 7 zł suagusieji ir 4 zł vaikai.

Aplankę abudu muziejus, nusprendėme pasivaikščioti ir pasukome link T. Kosčiuškos (ul. T. Kosciuszki) ir Gegužės 3-ios (ul. 3 Maja) gatvių. Palei abidvi gatves įsikūrę restoranai bei kavinės pritraukia minias žmonių, kurie mielai leidžia čia savo laiką su savo draugais ar šeima. Tačiau nors ir traukia užsukti į vieną ar kitą kavinę, eikite toliau ir prieš Jumis pasirodys milžinišką įspūdį daranti Liubomirskio pilis apsupta gynybine siena.

Atsigaivinti vakare visai smagu prie muzikinių fontanų. Netokie įspūdingi kaip Varšuvoje, bet sukelia mažo miestelio jaukumo jausmą.

Vienu žodžiu, Žešovas tikrai vertas neprvažiuoti pro šalį. Ir dar, bučiau visai užmiršusi, atkreipiau dėmesį į vieną smulkmeną, kuri patiks smaližiams ir ledų mėgėjams. Žešovas – tai tikra ledų sostinė. Nesuklysiu sakydama, kad vienų skauniausių ledų valgiau būtent čia ir jū pasirinkimas yra milžiniškas, ledainių vien pagrindinėje gatvėje suskaičiavau apie 10!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s